Vermuty za Top ceny praha

Aperitivy a vermuty za nejnižší ceny v Praze, Nápoje a alkohol Online - široký sortiment nápojů s výdejními místy v centru. Doprava pro firmy a jednotlivce, rozvoz alkoholu do domu po celé Praze. Co to ten vermut ? Vermut Je aromatizované víno s obsahem alkoholu mezi 15 až 18 procenty ochucené bylinkami a kořením. Za svůj název vděčí pelyňku (z německého jazyka Wermut), který svou hořkou chutí výrazně ovlivňuje chuť vermutu a zajišťuje také jeho povzbuzující účinky pro trávicí trakt.

Existuje jen málo lihovin, které mohou hrdě a bez ostychu nést označení "klasika mezi aperitivy". Jednou z nich je bezpochyby vermut. A to nejen v zemích odkud pochází, tedy z Itálie a Francie, ale doslova po celém světěNezáleží na tom, zda chystáte lehkou letní večeři nebo velkou rodinnou oslavu s mnoha chody, vermut bude vždy tou správnou volbou, jak naladit chuťové pohárky vašich hostů a připravit je na následující gurmánské zážitky.

Nicméně není tak úplně správné vnímat vermut pouze jako aperitiv. Ve světě se na něj v současnosti pohlíží jako na nápoj pro celý den a pro každou příležitost, stal se také nedílnou součástí celé plejády míchaných drinků. Málokterý jiný nápoj má tak všestranné využití. Nejdůležitější je pelyněk

Historie vermutu není příliš dlouhá, první zmínky o jeho výrobě najdeme na konci 18. století v italském regionu Piemont. Bylo to sladké, bylinami aromatizované víno, jež se rychle proslavilo svými blahodárnými účinky na zažívání.

Suchý vermut je označován správně jako "dry". Zatímco ostatní druhy vermutu se vyrábí ze sladkých vín a cukru, vermut dry využívá jako základu vína bez zbytkového cukru a ani v průběhu výroby se nedoslazuje. Povolené množství cukru pro dry jsou čtyři gramy na sto mililitrů vína.